7 rzeczy, które warto wiedzieć o zdrowym trybie życia

sie 10, 2020 | Blog, ​Psychologia, Uncategorized

Cześć!

Dzisiaj kilka słów o tym co warto wiedzieć o zdrowym trybie życia.

Nieważne, czy jesteś dopiero na początku swojej drogi ze zdrowym stylem życia, czy jesteś w tym już starym wygą są takie rzeczy, które okazują się bardzo ważne kiedy chcesz być zdrowy i dobrze wyglądać. Oto te (moim zdaniem) najważniejsze:

1. Odżywianie a ćwiczenia

To co powtarzam do znudzenia: ważniejsza od aktywności fizycznej jest dieta. To ona ma największy wpływ na to, jak wyglądasz. Nawet wśród sportsmenek czy instruktorek fitness można czasem zaobserwować, że (mimo tego, że mają treningi nawet po kilka godzin dziennie), a nie dbają o dietę, nie piją odpowiedniej ilości wody, nie stronią od alkoholu, słodyczy i przetworzonych produktów – mimo hektolitrów potu wylanego na treningach, wcale nie wyglądają na osoby, które żyją sportem.

2. Regeneruj się i wysypiaj

Sen i regeneracja to kolejne filary zdrowego trybu życia. Ich niedobór albo zła jakość sprawia, że organizm nie funkcjonuje najlepiej. Zbyt krótki sen zwiększa prawdopodobieństwo zawału, chorób serca, depresji, cukrzycy… Może również prowadzić do otyłości… Odpowiednia dawka snu to ok. 7-8 godzin.

3. Pij wodę!

To, że Twojemu organizmowi brakuje wody może nie być widoczne, ale odpowiednie nawodnienie ciała jest bardzo istotne, żeby pozostać zdrowym i normalnie funkcjonować! Zaparcia czy napuchnięty brzuch mogą być spowodowane nieodpowiednim nawodnieniem organizmu. Spróbuj przez miesiąc pić około 1,5-2 litrów wody dziennie. Ustaw sobie przypomnienie w telefonie albo zainstaluj aplikację, która będzie przypominała o piciu wody. Po miesiącu powinieneś zobaczyć drastyczną różnicę w wyglądzie skóry, możliwy jest także spadek wagi, lepsze samopoczucie oraz płaski brzuch. Same pozytywy 

4. Nie myśl tylko o wyglądzie

W zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach nie chodzi tylko o to, żeby mieć okrągłą pupę i sześciopak na brzuchu. Warto zatroszczyć się przede wszystkim o swoje zdrowie, bo dzięki temu pożyjesz dłużej. Wiele osób o tym zapomina i w pogoni za sylwetką wpada w wir głupich wyborów i zachowań.

5. Chudzi ludzie też mogą mieć dużo tkanki tłuszczowej.

Nie tylko ludzie z nadwagą muszą dbać o zdrowe odżywianie i ćwiczenia! Wiele osób naturalnie szczupłych posiada otłuszczone organy wewnętrzne oraz ogólnie całe ciało – głównie z powodu złej diety i braku aktywności fizycznej. Można więc nosić rozmiar xs, w ubraniach wyglądać obłędnie, a w bikini prezentować się nieciekawie. Ale to tylko wizualny aspekt tego problemu: pomyślcie o zdrowotnym! Szczupła sylwetka nie równa się zdrowej sylwetce. Dbać o swój organizm powinien każdy.

6. Nie musisz jeść 5 posiłków.

Zasada jest jedna: jedz racjonalnie i słuchaj swojego organizmu. Jeśli nie jesteś głodny i nie chcesz jeść kolacji, bo przecież miałeś duży obiad – NIE JEDZ. Jeśli zaś czujesz głód mimo tego, że do następnego posiłku jeszcze dwie godziny – przegryź jakąś zdrową przekąskę. Nie dajmy się zwariować i trzymać zasad, które nie pasują naszemu ciału. Dużo ważniejsze od 5 posiłków jest jedzenie regularne, o w miarę stałych godzinach.

7. Naucz się czytać etykiety.

Przyswojenie sobie podstawowej wiedzy o składnikach w pożywieniu to moim zdaniem podstawa ku nabraniu świadomości w kwestii wyborów żywieniowych. Taka wiedza przyda się na całe życie. Warto czytać etykiety, bo producenci nie zawsze są uczciwi. Dzięki temu możesz wybierać produkty, które są naprawdę zdrowe. A o to chyba chodzi, prawda?

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do mojego newslettera i otrzymaj w prezencie eBooka “TOP 5 Zdrowych Nawyków”!

.

Zobacz mój najnowszy eBook

Jak w prosty sposób zacząć się zdrowo odżywiać

Dla kogo jest ebook „Jak w Prosty sposób zacząć się zdrowo odżywiać? Dla wszystkich, którzy chcieliby zmienić swoje nawyki żywieniowe, w sposób, który nie wywróci ich życia do góry nogami.

To dieta ma być dla Ciebie – nie Ty dla diety! Poznasz 5 szybkich rozwiązań, które możesz wdrożyć właściwie natychmiast, a dzięki którym zyska Twoje zdrowie i sylwetka. Dowiesz się na co zwrócić uwagę robiąc zakupy czy przygotowując posiłki. Jeśli szukasz prostych sposobów, które będą stanowiły bazę dla zdrowego odżywiania – ten ebook jest dla Ciebie!

Posłuchaj ostatnich podcastów!

Czym jest zastój wagi?

Czym jest zastój wagi?

Zaczynasz odchudzanie, masz rozpisany plan żywieniowy, zaplanowane treningi, przez kilka tygodni wszystko idzie zgodnie z planem. Waga leci, obwody maleją, jesteś zmotywowana i entuzjastycznie nastawiona do dalszej pracy. I nagle BUM! Tydzień, drugi, trzeci - starasz...

Czy kroki są ważne?

Czy kroki są ważne?

Czy chodzenie to w ogóle jest aktywność fizyczna? Ile dziennie kroków należy robić? Jaki wpływ marsz ma na nasz organizm? Czy dzięki spacerom można schudnąć? Jakich aplikacji używać do mierzenia kroków? Co można zrobić żeby chodzić więcej?O tym wszystkim mówię w tym...

Postaw mi kawę na buycoffee.to