Co się dzieje z ciałem kiedy nie ćwiczy?

lipiec 6, 2021 | Blog, ​Psychologia, ​Trening, Uncategorized, ​Zdrowie

Dziś kilka słów o tym, co się dzieje z Twoim ciałem, kiedy wcale nie ćwiczysz.

Z każdej strony słyszysz: „ruch to zdrowie!”, ale kompletnie nie potrafisz się zmusić do ćwiczeń?

Chciałabym dziś pokazać Ci co dzieje się, albo może się stać z naszym ciałem jeśli nie wprowadzimy w naszą codzienność ruchu.

Aktywność fizyczna jest często bagatelizowana. Zawsze znajdzie się coś ważniejszego od ćwiczeń. Żeby wyjść na spacer musimy mieć opracowaną trasę (bo przecież bez sensu jest spacer bez sensu 😉 ) I w konsekwencji nie robimy nic. A to duży błąd! Bo ciało bez ruchu będzie źle funkcjonować.

 

Co dokładnie może się stać?

1. Pierwszą rzeczą jest magazynowanie większej ilości tkanki tłuszczowej w organizmie – zwłaszcza, jeśli nie pilnujemy diety. Jednocześnie, jeśli  się nie ruszamy, mamy dużo mniej mięśni.

2.  Wolniejsza przemiana materii i niższe zapotrzebowanie kaloryczne. Im mniej ćwiczymy, tym mniej możemy zjeść. Szybciej tyjemy, musimy bardziej uważać na dietę.

3. Jesteś bardziej narażona na choroby serca, nadciśnienie i cukrzycę. Badania udowodniły że już 2 tygodnie regularnych ćwiczeń zmniejszają ryzyko cukrzycy oraz regulują ciśnienie krwi.

4.  Narażasz się na żylaki. Siedzący tryb życia, złe odżywianie i stojąca praca… Aktywność fizyczna wzmacnia mięśnie nóg i pomaga lepiej pompować krew w organizmie, co usprawnia pracę żył i zapobiega zastojom.

5. Znacznie słabsza odporność. Osoby, które nie ćwiczą, są mniej odporne na wirusy i bakterie i przez to częściej chorują.

6. Możesz mieć problemy żołądkowe. Brak ruchu negatywnie wpływa na procesy trawienne oraz może powodować długotrwałe zaparcia i problemy z wypróżnianiem.

7. Brak ruchu zwiększa ryzyko problemów ze snem.

8. Problemy z życiem seksualnym. Kiedy ćwiczymy, wzrasta nasze libido. Osoby mało aktywne fizycznie często borykają się z problemami w łóżku, które można rozwiązać regularnym treningiem.

9. Większa szansa na problemy ze stawami i ich zwyrodnienie.

10. Mniejsze szanse z rakiem piersi. Według badań, kobiety które regularnie ćwiczą i są chore na raka piersi mają o 50 % szans więcej na wyzdrowienie, niż kobiety, które unikają aktywności fizycznej.

11. Szybsza starość. Siedzący tryb życia sprzyja starzeniu się – nie tylko skóry (zmarszczki, obwisła skóra), ale także umysłu.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do mojego newslettera i otrzymaj w prezencie eBooka “TOP 5 Zdrowych Nawyków”!

.

Zobacz mój najnowszy eBook

Jak w prosty sposób zacząć się zdrowo odżywiać

Dla kogo jest ebook „Jak w Prosty sposób zacząć się zdrowo odżywiać? Dla wszystkich, którzy chcieliby zmienić swoje nawyki żywieniowe, w sposób, który nie wywróci ich życia do góry nogami.

To dieta ma być dla Ciebie – nie Ty dla diety! Poznasz 5 szybkich rozwiązań, które możesz wdrożyć właściwie natychmiast, a dzięki którym zyska Twoje zdrowie i sylwetka. Dowiesz się na co zwrócić uwagę robiąc zakupy czy przygotowując posiłki. Jeśli szukasz prostych sposobów, które będą stanowiły bazę dla zdrowego odżywiania – ten ebook jest dla Ciebie!

Posłuchaj ostatnich podcastów!

Czym jest zastój wagi?

Czym jest zastój wagi?

Zaczynasz odchudzanie, masz rozpisany plan żywieniowy, zaplanowane treningi, przez kilka tygodni wszystko idzie zgodnie z planem. Waga leci, obwody maleją, jesteś zmotywowana i entuzjastycznie nastawiona do dalszej pracy. I nagle BUM! Tydzień, drugi, trzeci - starasz...

Czy kroki są ważne?

Czy kroki są ważne?

Czy chodzenie to w ogóle jest aktywność fizyczna? Ile dziennie kroków należy robić? Jaki wpływ marsz ma na nasz organizm? Czy dzięki spacerom można schudnąć? Jakich aplikacji używać do mierzenia kroków? Co można zrobić żeby chodzić więcej?O tym wszystkim mówię w tym...

Postaw mi kawę na buycoffee.to