Czy kroki są ważne?

listopad 8, 2021 | Aktulaności

Czy wiesz, że średnio przemierzamy w ciągu roku 130 km mniej niż jeszcze 10 lat temu. Niestety, taka jest smutna prawda…
Dużo jeździmy samochodem, albo komunikacją. Zamiast używać schodów korzystamy z windy, zamiast iść na zakupy robimy je przez Internet.
A nie możemy zapominać jak ważną rolę odgrywa na codzień zwyczajne chodzenie! Nawet jeśli samo robienie 10 000 kroków dziennie nie da specjalnych efektów w odchudzaniu, to z pewnością wyjdzie na zdrowie!

Większość z nas całe dnie spędza w pozycji siedzącej. To nie tylko spowalnia metabolizm, ale także tragicznie wpływa na stan kości, mięśni i kręgosłupa.
Robienie 10 000 kroków dziennie może być więc świetnym sposobem na uniknięcie negatywnych konsekwencji siedzącego trybu życia.

Między 2003 a 2006 r., w USA poproszono reprezentatywną grupę 4800 osób w wieku 40 lat i 40 lat+ o noszenie akcelerometrów przez okres do siedmiu dni.

Zauważono, że w porównaniu z podejmowaniem 4000 kroków dziennie, czyli niską aktywnością, podejmowanie 8000 kroków dziennie było związane z 51% niższym ryzykiem przedwczesnej śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny.

Natomiast podejmowanie 12 000 kroków dziennie wiązało się z 65% niższym ryzykiem przedwczesnego zgonu, w porównaniu z podejmowaniem 4000 kroków.

Chodzenie obniża ciśnienie krwi, wyrównuje poziom glukozy, zmniejsza stres, dotlenia, a nawet poprawia funkcje intelektualne.
Chodząc dbamy też o nasz aparat ruchu, wzmacniamy stawy, kości i mięśnie.

Zatem! Jak widzisz, spacery są bardzo ważne! I podobno nie ma złej pogody na wyjście z domu 😉 Dlatego, mimo jesiennej aury ogromnie zachęcam Cię do chodzenia 🙂

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do mojego newslettera i otrzymaj w prezencie eBooka “TOP 5 Zdrowych Nawyków”!

.

Zobacz mój najnowszy eBook

Jak w prosty sposób zacząć się zdrowo odżywiać

Dla kogo jest ebook „Jak w Prosty sposób zacząć się zdrowo odżywiać? Dla wszystkich, którzy chcieliby zmienić swoje nawyki żywieniowe, w sposób, który nie wywróci ich życia do góry nogami.

To dieta ma być dla Ciebie – nie Ty dla diety! Poznasz 5 szybkich rozwiązań, które możesz wdrożyć właściwie natychmiast, a dzięki którym zyska Twoje zdrowie i sylwetka. Dowiesz się na co zwrócić uwagę robiąc zakupy czy przygotowując posiłki. Jeśli szukasz prostych sposobów, które będą stanowiły bazę dla zdrowego odżywiania – ten ebook jest dla Ciebie!

Posłuchaj ostatnich podcastów!

Złe i dobre strony pracy trenera personalnego

Złe i dobre strony pracy trenera personalnego

Złe i dobre strony pracy trenera personalnego Mam wrażenie, że dla niektórych bycie trenerem personalnym to łatwa praca i dobre pieniądze. I wcale się nie dziwię, że tak się może wydawać, patrząc na niektórych sławnych trenerów np. na Instagramie. Praca trenera ma...

Co przeszkadza nam w rozpoczęciu aktywności fizycznej?

Co przeszkadza nam w rozpoczęciu aktywności fizycznej?

Nie wszystko zależy od naszego "chcę" albo "nie chcę". Czasem pojawiają się przeszkody "zewnętrzne", które uniemożliwiają nam (przynajmniej w momencie ich wystąpienia) rozpoczęcie np. aktywności fizycznej. Jakie to mogą być przeszkody i jak można spróbować sobie z...

Postaw mi kawę na buycoffee.to