Czy kroki są ważne?

lis 8, 2021 | Blog, ​Trening, ​Zdrowie

Czy wiesz, że średnio przemierzamy w ciągu roku 130 km mniej niż jeszcze 10 lat temu. Niestety, taka jest smutna prawda…
Dużo jeździmy samochodem, albo komunikacją. Zamiast używać schodów korzystamy z windy, zamiast iść na zakupy robimy je przez Internet.
A nie możemy zapominać jak ważną rolę odgrywa na codzień zwyczajne chodzenie! Nawet jeśli samo robienie 10 000 kroków dziennie nie da specjalnych efektów w odchudzaniu, to z pewnością wyjdzie na zdrowie!

Większość z nas całe dnie spędza w pozycji siedzącej. To nie tylko spowalnia metabolizm, ale także tragicznie wpływa na stan kości, mięśni i kręgosłupa.
Robienie 10 000 kroków dziennie może być więc świetnym sposobem na uniknięcie negatywnych konsekwencji siedzącego trybu życia.

Między 2003 a 2006 r., w USA poproszono reprezentatywną grupę 4800 osób w wieku 40 lat i 40 lat+ o noszenie akcelerometrów przez okres do siedmiu dni.

Zauważono, że w porównaniu z podejmowaniem 4000 kroków dziennie, czyli niską aktywnością, podejmowanie 8000 kroków dziennie było związane z 51% niższym ryzykiem przedwczesnej śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny.

Natomiast podejmowanie 12 000 kroków dziennie wiązało się z 65% niższym ryzykiem przedwczesnego zgonu, w porównaniu z podejmowaniem 4000 kroków.

Chodzenie obniża ciśnienie krwi, wyrównuje poziom glukozy, zmniejsza stres, dotlenia, a nawet poprawia funkcje intelektualne.
Chodząc dbamy też o nasz aparat ruchu, wzmacniamy stawy, kości i mięśnie.

Zatem! Jak widzisz, spacery są bardzo ważne! I podobno nie ma złej pogody na wyjście z domu 😉 Dlatego, mimo jesiennej aury ogromnie zachęcam Cię do chodzenia 🙂

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do mojego newslettera i otrzymaj w prezencie eBooka “TOP 5 Zdrowych Nawyków”!

.

Zobacz mój najnowszy eBook

Jak w prosty sposób zacząć się zdrowo odżywiać

Dla kogo jest ebook „Jak w Prosty sposób zacząć się zdrowo odżywiać? Dla wszystkich, którzy chcieliby zmienić swoje nawyki żywieniowe, w sposób, który nie wywróci ich życia do góry nogami.

To dieta ma być dla Ciebie – nie Ty dla diety! Poznasz 5 szybkich rozwiązań, które możesz wdrożyć właściwie natychmiast, a dzięki którym zyska Twoje zdrowie i sylwetka. Dowiesz się na co zwrócić uwagę robiąc zakupy czy przygotowując posiłki. Jeśli szukasz prostych sposobów, które będą stanowiły bazę dla zdrowego odżywiania – ten ebook jest dla Ciebie!

Posłuchaj ostatnich podcastów!

Czym jest zastój wagi?

Czym jest zastój wagi?

Zaczynasz odchudzanie, masz rozpisany plan żywieniowy, zaplanowane treningi, przez kilka tygodni wszystko idzie zgodnie z planem. Waga leci, obwody maleją, jesteś zmotywowana i entuzjastycznie nastawiona do dalszej pracy. I nagle BUM! Tydzień, drugi, trzeci - starasz...

Czy kroki są ważne?

Czy kroki są ważne?

Czy chodzenie to w ogóle jest aktywność fizyczna? Ile dziennie kroków należy robić? Jaki wpływ marsz ma na nasz organizm? Czy dzięki spacerom można schudnąć? Jakich aplikacji używać do mierzenia kroków? Co można zrobić żeby chodzić więcej?O tym wszystkim mówię w tym...

Postaw mi kawę na buycoffee.to