Czy można schudnąć nie licząc kalorii?

lut 4, 2020 | Aktulaności, Uncategorized

Buszuję sobie po FB i trafiam na forum dotyczące treningów, odżywiania i wzajemnej motywacji. Wchodzę. Trafiam na pierwsze pytanie jednej z forumowiczek: “Dziewczyny! Czy można schudnąć nie licząc kalorii?”
I padają odpowiedzi od innych kobiet: że tak, że oczywiście, że ja nie liczę i zobacz jak wyglądam. Wchodzę sobie na profile tych dziewczyn i patrzę, że trenują aktywnie od kilku lat, że zdrowo się odżywiają również od kilku lat, że często są trenerkami. I wyglądają pięknie.
I ok. Zapewne (tak jak mówią) nie liczą kalorii. Ale nie dodają przy tym, że mają za sobą lata ich liczenia. Że przechodziły kalkulatory, wagi i całą resztę, która jest potrzebna do tego żeby poznać swój organizm, żeby wiedzieć kiedy można sobie na coś pozwolić. Żeby dojść do momentu, w którym można sobie pozwolić na nieliczenie kalorii. A mogą to robić dlatego, że przez lata nauczyły się ile wziąć orzechów w garść żeby wyszło 20g, na jakie kawałki kroją kurczaka żeby wyszło 100g itd… I to nieprawda, że teraz jedzą co im się w dłonie dostanie. Po prostu wiedzą ile czego mogą zjeść żeby nie zaprzepaścić wykonanej pracy.
Dlatego, jeśli ktoś na początku Waszej drogi powie Wam, że można schudnąć nie licząc kalorii, to ja bym mu nie uwierzyła. Musisz wiedzieć ile jesz. Kropka. I musisz to mierzyć i ważyć. Kropka. I musisz być konsekwentny. Kropka. I to jest klucz do sukcesu. Kropka.
A jak będziesz wytrwały to z czasem sam będziesz mógł śmiało powiedzieć: Ja nie liczę kalorii i zobacz jak wyglądam 😉

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do mojego newslettera i otrzymaj w prezencie eBooka “TOP 5 Zdrowych Nawyków”!

.

Zobacz mój najnowszy eBook

Jak w prosty sposób zacząć się zdrowo odżywiać

Dla kogo jest ebook „Jak w Prosty sposób zacząć się zdrowo odżywiać? Dla wszystkich, którzy chcieliby zmienić swoje nawyki żywieniowe, w sposób, który nie wywróci ich życia do góry nogami.

To dieta ma być dla Ciebie – nie Ty dla diety! Poznasz 5 szybkich rozwiązań, które możesz wdrożyć właściwie natychmiast, a dzięki którym zyska Twoje zdrowie i sylwetka. Dowiesz się na co zwrócić uwagę robiąc zakupy czy przygotowując posiłki. Jeśli szukasz prostych sposobów, które będą stanowiły bazę dla zdrowego odżywiania – ten ebook jest dla Ciebie!

Posłuchaj ostatnich podcastów!

Co przeszkadza nam w rozpoczęciu aktywności fizycznej?

Co przeszkadza nam w rozpoczęciu aktywności fizycznej?

Nie wszystko zależy od naszego "chcę" albo "nie chcę". Czasem pojawiają się przeszkody "zewnętrzne", które uniemożliwiają nam (przynajmniej w momencie ich wystąpienia) rozpoczęcie np. aktywności fizycznej. Jakie to mogą być przeszkody i jak można spróbować sobie z...

Czy warto ćwiczyć z popularnymi trenerkami z Internetu?

Czy warto ćwiczyć z popularnymi trenerkami z Internetu?

Ćwiczysz z popularnymi trenerkami np. na YouTube? Masz swoje ulubione trenerki i zestawy ćwiczeń? Jeśli jesteś ciekawa jakie są wg mnie plusy i minusy korzystania z takich treningów, tego na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej formy aktywności, oraz z kim moim...

Jak zmotywować się do ćwiczeń kiedy się kompletnie nie chce?

Jak zmotywować się do ćwiczeń kiedy się kompletnie nie chce?

Jesień kojarzy nam się z kolorami, mżawką i karmieniem wiewiórek. Jednocześnie widzimy siebie z ciepła herbatką pod milutkim kocem. I jak tu w takich okolicznościach przyrody zmotywować się do jakichkolwiek ćwiczeń? Jak wyjść z domu pobiegać albo na siłownię? A może...