Dziś rusza wyzwanie “200 000 kroków w 20 dni”.

sty 27, 2020 | Aktulaności, Uncategorized

Zapraszam na mój profil na FB, na którym dzisiaj rusza wyzwanie “200 000 kroków w 20 dni”!

Niestety coraz mniej się ruszamy, dużo jeździmy samochodem, albo komunikacją. Zamiast używać schodów korzystamy z windy, zamiast iść na zakupy robimy je przez Internet. A nie możemy zapominać jak ważną rolę odgrywa na codzień zwyczajne chodzenie!

Nawet jeśli samo robienie 10 000 kroków dziennie nie da specjalnych efektów w odchudzaniu, to z pewnością wyjdzie na zdrowie.

Większość z nas całe dnie spędza w pozycji siedzącej. To nie tylko spowalnia metabolizm, ale także tragicznie wpływa na stan kości, mięśni i kręgosłupa. Robienie 10 000 kroków dziennie może być więc świetnym sposobem na uniknięcie negatywnych konsekwencji siedzącego trybu życia. Potwierdzają to badania, które wykazały, że codzienne pokonywanie pieszo ok. 5 km (to dystans, który mniej więcej odpowiada 10 tysiącom kroków) obniża ciśnienie krwi, wyrównuje poziom glukozy, zmniejsza stres, dotlenia, a nawet poprawia funkcje intelektualne. Chodząc dbamy też o nasz aparat ruchu, wzmacniamy stawy, kości i mięśnie.

Nie ma co czekać! Ruszamy już dziś!

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do mojego newslettera i otrzymaj w prezencie eBooka “TOP 5 Zdrowych Nawyków”!

.

Zobacz mój najnowszy eBook

Jak w prosty sposób zacząć się zdrowo odżywiać

Dla kogo jest ebook „Jak w Prosty sposób zacząć się zdrowo odżywiać? Dla wszystkich, którzy chcieliby zmienić swoje nawyki żywieniowe, w sposób, który nie wywróci ich życia do góry nogami.

To dieta ma być dla Ciebie – nie Ty dla diety! Poznasz 5 szybkich rozwiązań, które możesz wdrożyć właściwie natychmiast, a dzięki którym zyska Twoje zdrowie i sylwetka. Dowiesz się na co zwrócić uwagę robiąc zakupy czy przygotowując posiłki. Jeśli szukasz prostych sposobów, które będą stanowiły bazę dla zdrowego odżywiania – ten ebook jest dla Ciebie!

Posłuchaj ostatnich podcastów!

Co przeszkadza nam w rozpoczęciu aktywności fizycznej?

Co przeszkadza nam w rozpoczęciu aktywności fizycznej?

Nie wszystko zależy od naszego "chcę" albo "nie chcę". Czasem pojawiają się przeszkody "zewnętrzne", które uniemożliwiają nam (przynajmniej w momencie ich wystąpienia) rozpoczęcie np. aktywności fizycznej. Jakie to mogą być przeszkody i jak można spróbować sobie z...

Czy warto ćwiczyć z popularnymi trenerkami z Internetu?

Czy warto ćwiczyć z popularnymi trenerkami z Internetu?

Ćwiczysz z popularnymi trenerkami np. na YouTube? Masz swoje ulubione trenerki i zestawy ćwiczeń? Jeśli jesteś ciekawa jakie są wg mnie plusy i minusy korzystania z takich treningów, tego na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej formy aktywności, oraz z kim moim...

Jak zmotywować się do ćwiczeń kiedy się kompletnie nie chce?

Jak zmotywować się do ćwiczeń kiedy się kompletnie nie chce?

Jesień kojarzy nam się z kolorami, mżawką i karmieniem wiewiórek. Jednocześnie widzimy siebie z ciepła herbatką pod milutkim kocem. I jak tu w takich okolicznościach przyrody zmotywować się do jakichkolwiek ćwiczeń? Jak wyjść z domu pobiegać albo na siłownię? A może...